Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Hayatınızdaki dönüm noktalarından birini oluşturan ve zorlu bir eğitim sürecinin ardından düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında gösterdiğiniz başarıdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum.  Tercih aşamasına gelen tüm öğrencilerimizin bu önemli adımlarında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak yanınızdayız.

Yeni bir hayatın kapıları aralanırken  köklü tarihi geçmişiyle, 20 binin üzerinde öğrenciye sahip olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ailesi içerisinde sizleri  görecek olmaktan çok mutluyuz. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yerlerine yenilerinin eklenecek olması ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde sizlerinde yer alacak olmasından dolayı bizlerde heyecanlıyız. Sizlerle birlikte biz de geleceğe dair yeni umutlar besliyoruz.  Üniversitemizi tercih eden her öğrenci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde alacağı kaliteli eğitimle birlikte farkındalığı yüksek  bireyler olarak geleceğimizi şekillendirecektir.

Tarihine bağlı, kültürel miraslarına sahip çıkan, sürekli gelişen akademik kalitesi, bilimsel, sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetleri önemseyen bir üniversite olarak  sizlerin vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak hizmet edeceğinize olan güvenimiz tamdır.

Eğitim öğretim süreciniz boyunca alanında uzman, akademik donanımı yüksek akademik  ve idari kadromuz ile yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız.  En büyük yatırımın insana yapılması gerektiğine inanıyor ve gönlümüzü ortaya koyarak sizleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Her fırsatta vurguladığımız üzere üniversitemizin parolası gençlerin önemsendiği bir üniversite olmaktır. Geleceğinizle ilgili vermiş olduğunuz bu karardan dolayı sizleri kutluyor, eğitim hayatınız boyunca hepinize başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Vatan KARAKAYA
Rektör


Copyright © BAUM 2015